Soczewki okularowe

 • SOCZEWKI OKULAROWE - Są najistotniejszym elementem okularów. Nie tylko korygują wadę wzroku , ale chronią i poprawiają komfort widzenia.

  SOCZEWKA ORGANICZNA (plastikowa) - Wykonana jest z żywicy utwardzonej. Charakteryzuje się mały ciężarem i dużą odpornością na uszkodzenia.

  SOCZEWKA POLIWĘGLANOWA - Jest lżejsza i cieńsza niż soczewki organiczne nadzwyczaj odporna na uszkodzenia. Posiada wyższy indeks będący miernikiem grubości.

  POWŁOKI USZLACHETNIAJĄCE SOCZEWKI OKULAROWE - Są stosowane na szkłach okularowych dla podwyższenia jakości jak i komfortu noszenia  okularów.

  POWŁOKA ANTY REFLEKSYJNA (antyodblaskowa) - Powłoka eliminująca odbicie światła od powierzchni soczewki okularowej co daje idealny, czysty obraz. Posiada filtr UVA i UVB.

  POWŁOKA  HYDROFOBOWA (anty wodna) - Zapobiega zaparowywaniu soczewek okularowych i ułatwia ich czyszczenie.

  POWŁOKA  OLEOFOBOWA - Daje maksymalną ochronę przed osiadaniem kurzu i innych zabrudzeń.

  RODZAJE SOCZEWEK OKULAROWYCH

  SOCZEWKA  JEDNO OGNISKOWE - Soczewka okularowa zapewniająca pojedynczą moc. Do tej grupy należą soczewki zerowe.

  SOCZEWKA DWUOGNISKOWE - Soczewki okularowe zbudowane z dwóch segmentów różnych ognisk  z tzw. wtopką. Górna część przeznaczona jest do obserwacji w dalszych odległości, a dolna tych bliższych. Można ich  używać na co dzień, bez konieczności zmiany soczewek na okulary.

  SOCZEWKA ZMIENNOOGNISKOWE PROGRESYWNA (soczewka progresywna) - Umożliwia dobre widzenie na każdą odległość. Składa się z dwóch obszarów, między którymi jest płynna zmiana mocy gwarantująca komfort widzenia dalszych odległości, bliższych, oraz odległości pośredniej. Brak widocznej linii podziału, podobnie jak w okularach dwuogniskowych.

  WYBIERZ SOCZEWKI PROGRESYWNE A MY DOSTOSUJEMY JE DO TWOICH OCZU I POTRZEB

  SOCZEWKI WYSOKO INDEKSOWE - Polecane są osobom o średnich i dużych wadach wzroku przy krótkowzroczności i dalekowzroczności. Pozwalają zminimalizować grubość i ciężar soczewki okularowej, jak również minimalizują efekt optycznego zmniejszania, lub zwiększania oka. Mogą być do 55% bardziej płaskie i do 40% cieńsze i lżejsze. Wszystkie posiadają stuprocentową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

  SOCZEWKI FOTOCHROMOWE - Soczewki okularowe automatycznie dostosowujące się do zmieniających się warunków oświetleniowych (pod wpływem promieni słonecznych szybko ciemnieją, w pomieszczeniu rozjaśniają się). Zawierają stuprocentową ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

  SOCZEWKI POLARYZACYJNE - Soczewki okularowe (przeciwsłoneczne) neutralizujące oślepiające odblaski, przepuszczające jedynie światło bezpieczne dla oka. Stuprocentowa ochrona przed promieniowaniem UVA. Dzięki poprawionej percepcji, barw i głębi obrazu, dają doskonałą ostrość widzenia, oraz blokują oślepiające światło. Występuje w sferze lub korekcji zerowej soczewki polaryzacyjne są polecane dla osób oczekujących czegoś więcej niż tylko ochrona przed słońcem. Szczególnie zastosowanie mogą znaleźć wśród kierowców i osób uprawiającym sporty.

   

 • images.jpg images__9_.jpg

   

   

Okulary i soczewki