Okulary progresywne

Soczewki progresywne umożliwiają ostre widzenie na każdą odległość, łagodne przejścia między strefami widzenia oraz łatwą i szybką adaptację. We współczesnym świecie nowe technologie, źródła sztucznego oświetlenia, tworzą bardzo wymagające warunki dla funkcjonowania ludzkiego oka. Dlatego coraz częściej ludzie poszukują precyzji wzrokowej i wygody, jaką niosą ze sobą soczewki progresywne.

Wiele osób, noszących okulary korekcyjne, narzeka na uciążliwość częstego zmieniania okularów do dali i bliży. Bywa, że jedna para służy do prowadzenia samochodu, druga do czytania, a jeszcze inna leży przy komputerze. Minusem posiadania kilku par okularów i naprzemiennego ich używania jest też ich szybsze niszczenie, zwłaszcza soczewek, które łatwo mogą się porysować, jeśli nie przechowujemy ich w etui.

Co zatem można poradzić osobom, chcącym zredukować liczbę swoich okularów? Mogą zakupić soczewki progresywne, które służą do widzenia dali, bliży oraz obszarów pośrednich i zapewniają wyraźniejsze dostrzeganie szczegółów. Okulary z soczewkami progresywnymi można nosić bez zdejmowania przez cały dzień.

W salonach Ocular Canada oferujemy soczewki progresywne Varilux, produkowane przez firmę Essilor, odpowiadające oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów

Decydując się na zakup okularów z soczewkami progresywnymi, warto pamiętać, że bardzo ważny jest dobór odpowiedniej oprawki oraz wykonanie dokładnych pomiarów. Do tego celu wykorzystujemy nowoczesne urządzenia Visioffice 2.

W naszych salonach obowiązuje tzw. gwarancja adaptacji, która obejmuje miesiąc czasu.

W tym czasie każdy klient, który zakupił u nas soczewki progresywne może liczyć na pomoc i dodatkowe wyjaśnienia dotyczące funkcjonowania w nowych okularach. Jeśli jednak z jakichś powodów soczewka progresywna nie spełnia oczekiwań klienta, wówczas wymieniamy ją na dwie pary soczewek: do dali i bliży.

BT

soczewki