Jak dbać o okulary?

Prawidłowa pielęgnacja opraw i soczewek okularowych pozwoli cieszyć się nimi przez długi czas oraz zapewni komfortowe widzenie.

Zabrudzone okulary należy czyścić płynami, przeznaczonymi do tego celu oraz miękką ściereczką z mikrofibry. Ściereczki należy regularnie prać, wtedy mamy pewność, że kurz i brud, osadzający się na nich, nie porysuje szkieł. Płyny do czyszczenia okularów zawierają w swoim składzie substancje, które pozwolą doskonale wyczyścić i odtłuścić powierzchnię soczewek i opraw.

W warunkach domowych okulary można umyć pod bieżącą, letnią wodą z dodatkiem kilku kropli łagodnego detergentu (ważne, aby nie zawierał balsamu).

W salonach optycznych Ocular Canada można skorzystać z usługi czyszczenia mocno zabrudzonych okularów w myjce ultradźwiękowej.

Czego unikać, aby nie narazić soczewek okularowych na porysowanie?

Nie używajmy do czyszczenia nawilżanych chusteczek, ani silnych detergentów, gdyż mogą uszkodzić szkła organiczne. Nie wycierajmy zabrudzonych okularów ubraniami, ani ręcznikami papierowymi. Częstym błędem użytkowników okularów jest wycieranie ich na sucho. Uzupełnieniem właściwej pielęgnacji opraw i soczewek okularowych jest przechowywanie ich w odpowiedni sposób. Zdejmując okulary, odkładajmy je zawsze do etui. Nigdy nie zostawiajmy w miejscach, gdzie będą narażone na działanie wysokiej temperatury. Etui stanowi zabezpieczenie okularów przed przypadkowym zniszczeniem. Pamiętajmy, że porysowane soczewki okularowe zdecydowanie wpływają na brak komfortu widzenia, a zmatowione, zniszczone oprawy nie wyglądają dobrze.
bt

Okulary zaprezentowane w etui razem ze środkami czyszczącymi.