Okulary polaryzacyjne

Okulary z polaryzacją są chętnie wybierane przez osoby, które dbają o zdrowie swoich oczu oraz cenią komfortowe widzenie . Są one nieodłącznym elementem wakacyjnych wyjazdów. Stanowią nie tylko część letniej stylizacji, ale przede wszystkim mają za zadanie chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Dlatego niezwykle ważne jest, aby okulary przeciwsłoneczne kupować w salonach optycznych, gdzie mamy pewność, potwierdzoną atestem, że UV 400 w soczewkach okularowych, to nie zabieg marketingowy.

W salonach optycznych Ocular Canada można nabyć okulary polaryzowane większości światowych marek. Jedną z nich jest firma Maui Jim, która słynie z wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych, począwszy od klasycznych metalowych czy z tworzywa, poprzez te, wykonane ze stali szlachetnej i tytanu, aż po wyprofilowane modele sportowe z giętkiego i odpornego na uszkodzenia materiału. Co ważne, firma opatentowała wyjątkową technologię produkcji soczewek polaryzacyjnychPolarized Plus2, która uważana jest za unikatową w tej dziedzinie.

Technologia Polarized Plus2 polega przede wszystkim na wyeliminowaniu szkodliwego dla oczu promieniowania UV oraz zredukowaniu efektu oślepienia przez słońce.
Warto podkreślić, że w przypadku wielu okularów przeciwsłonecznych kolor soczewek może mieć wpływ na jakość postrzeganych barw. Soczewki Maui Jim nie zniekształcają barw, wręcz przeciwnie, wydobywają ich głębię i wyostrzają kontrast.
Soczewki polaryzacyjne są szczególnie dedykowane kierowcom oraz osobom uprawiającym sporty wodne, ale także każdemu, kto podczas słonecznych dni chce zapewnić swoim oczom pełną ochronę i komfort widzenia.