Jak dbać o wzrok

Każdy z nas, niezależnie od wieku, powinien przynajmniej raz w roku zbadać wzrok u specjalisty ochrony wzroku: okulisty lub optometrysty.

Pandemia zmusiła wielu z nas do wytężonej, wielogodzinnej pracy przy monitorach cyfrowych. Efektem tego jest pogorszenie widzenia oraz pogłębienie wady wzroku.

Bardzo ważna jest profilaktyka. Dlatego nie czekajmy na objawy ze strony narządu wzrokowego, ale starajmy się im zapobiegać.

Niemal każdego dnia do gabinetów okulistycznych trafiają pacjenci, uskarżający się na ból głowy, ogólne zmęczenie, rozdrażnienie… Są to symptomy nieskorygowanej wady wzroku.

Ze względu na pandemię ogromna ilość pacjentów zrezygnowała z zaplanowanych wizyt u okulistów i optometrystów, pomagając sobie doraźnie „gotowymi” okularami, kupionymi w drogeriach czy aptekach. Trzeba jednak pamiętać, że tzw. „gotowce”, używane przez dłuższy czas, mogą wywoływać zaburzenia widzenia, niewłaściwą ocenę odległości czy bóle głowy.

Jeśli już musimy skorzystać z tego typu rozwiązania, to jednorazowo i przez krótki czas. Pamiętajmy, że tylko okulary korekcyjne, uwzględniające wszystkie parametry z recepty, przepisanej przez specjalistę, zapewnia komfort widzenia i bezpieczeństwo naszym oczom.

bt

Badanie wzroku, które pomaga ustalić jakie będą potrzebne okulary.